O‘zbekiston Respublika tovar-xom ashyo birjasidagi kimyo sanoati mahsulotlarining 10- fevral kunidagi savdo yakunlari
“O‘zkimyosanoat” AJ tomonidan ilm-fan va kimyo sohasida ayollarni qo‘llab-quvvatlashga bag'ishlangan tadbir o‘tkazildi
BMT Bosh Assambleyasi tomonidan qabul qilingan “Taraqqiyot maqsadlaridagi fan, texnika va innovatsiyalar” to‘g‘risida rezolyusiyada 11 fevral – Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni deb e’lon qilingan. Shu munosabat bilan yurtimizda 10-15-fevral kunlari “Ilmli ayol - jamiyat ko‘zgusi” mavzusida ilmiy-amaliy, ma’naviy-ma’rifiy hamda xotin-qizlarning ilmiy salohiyatlarini rivojlantirishga qaratilgan tadbirlar haftaligiga start berildi.
O‘zbekiston va Malayziya biznes-forumida mamlakatimiz kimyo sanoati salohiyati va investisiya loyihalari taqdimoti o‘tkazildi
“Oʻzkimyosanoat “ AJ Malayziya kompaniyalari bilan hamkorlikni kengaytiradi
Keyingi yillarda Oʻzbekiston va Malayziya oʻrtasidagi hamkorlik aloqalari mustahkamlanib, tobora kengayib bormoqda. Ayni paytda turli sohalar, jumladan, iqtisodiyot, savdo, taʼlim, madaniyat va turizm kabi yoʻnalishlarda koʻplab yirik loyihalar amalga oshirilmoqda.